Haber

İBB İmar Şube Müdürü Gülten’e saldırının zanlısı tutuklandı

Üsküdar sahilindeki kaçak kafeyi yıkmak için bölgeye giden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kümes saldırısına uğradı ve yapılan baskında İBB İmar Şube Müdürü Ramazan Gülten darp edildi. Saldırının ardından Gülten hastaneye kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Kafe çalışanı olduğu belirlenen 2 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan biri tutuklanırken, diğer zanlı denetim şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet’in haberine göre olayla ilgili olarak tutuklanan diğer zanlı C.Ç. İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği’ne bugün itiraz edildi. İtirazı haklı bulan mahkeme, C.Ç.’nin tahliyesine karar verdi.

Kararda, “Yaralama eylemine katıldığı ve C.Ç’nin hukuken FA’dan farklı olmadığı tespit edilen diğer şüpheli FA hakkında adli kontrol kararı verildi”, “Eşitlik ilkesi, ölçülülük ilkesi ve aynı davalar arasında adalet ilkesi.” alınmıştır” ifadesi kullanıldı.

ADLİ RAPOR: ORTADAN YARALANMA DEĞİL

Öte yandan Adlı Tıp Kurumu’nun Gülten ile ilgili raporunda, darbe alan Gülten’in yarasının “basit bir tıbbi müdahaleyle düzelebilecek kadar hafif olmadığı” belirlendi. (HABER MERKEZİ)

mecitozu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu